• נהלי רכישת שירותי תיירות פנים ארציים

   

  איך לחסוך בעלות הטיסות:

  * הזמנת כרטיסי טיסות הפנים זמן רב מראש עשויה לחסוך סכומים משמעותיים מאוד, שכן בד"כ ככל שמתקרב מועד הטיסה המחירים עולים בצורה משמעותית ואף מכפילים ומשלשים עצמם. הדבר בולט במיוחד בחברות ה  low costאך נכון גם לחברות האחרות, שכן גם בהן מחלקות המחיר הנמוכות אוזלות ראשונות. ההנחה שניתן להשיג מחיר טוב "בדקה ה-90" אינה תופסת בד"כ לגבי תאילנד. נהפוך הוא.

  * על מנת לחסוך עוד יותר (לפעמים הרבה יותר), יש לעקוב אחר מבצעים של החברות השונות, ומבצעים כאלו קיימים לעיתים קרובות מאוד. לכן, גם אם כבר ברור לכם זמן רב מראש מהן הטיסות בהן אתם מעוניינים ואין באותו רגע מבצעים מיוחדים, המתינו מעט. סביר שתוך זמן קצר יצוץ מבצע שיחסוך לכם סכום משמעותי.

  מומלץ להירשם באתרי החברות הרלוונטיות לקבלת מיילים עם הודעות על מבצעים של חברת התעופה. במקרים מסויימים חבר רשום אף יקבל התרעה של מספר ימים מראש לפני שהמבצע מתפרסם לכלל הציבור, מה שיסייע לו להיות מוכן להזמנה ברגע שהמבצע עולה לפני שהקצאת המקומות במבצע מתדלדלת.   

  * ברגע שנתקלתם במבצע רלוונטי – מהרו להזמין. הקצאת המקומות במבצעים אלו מוגבלת והם נחטפים במהירות, בעיקר כשמדובר בהוזלה משמעותית. אם תתמהמהו מדי, סיכוי רב שתפספסו את ההזדמנות והמחיר יקפוץ למדרגת המחיר הבאה.

  * במידה ויש לכם גמישות מסויימת בבחירת מועד הטיסה, בדקו מספר שעות/ ימים קדימה/ אחורה. לא פעם תוכלו למצוא בדרך זו מחיר זול משמעותית.

  *  טיפ חשוב להזמנה עבור משפחה/ קבוצה של מספר אנשים: בכל חברות התעופה יש על כל טיסה הקצאה של מספר מושבים למחלקות מחיר שונות. ברגע שאזלה ההקצאה למחלקת מחיר מסוימת, עוברים אוטומטית למדרגת המחיר הבאה. כנ"ל לגבי ההקצאה למחירי מבצע. ייתכן, למשל, מצב שבו נותרו 4 כרטיסים בלבד במדרגת המחיר הנמוכה/ מחיר המבצע. אם תבקשו עד 4 - המחיר שיופיע יהיה המחיר המוזל. אם תבקשו חמישה - אוטומטית זה ייתן את מדרגת המחיר הבאה לכלהחמישה. לכן אני תמיד ממליצה שכאשר אתם מזמינים כרטיסים עבור קבוצה של אנשים והמחיר שמתקבל לאדם גבוה יותר, תנסו לבקש כרטיס אחד, ותראו אם לגביו אתם מקבלים את מחיר המבצע/ מדרגת המחיר הנמוכה. אם כן - תבקשו 2 וכך הלאה - עד הנקודה שבה זה עובר למחיר אחר לכרטיס. כל זאת, ללא ביצוע הזמנה כמובן, אלא זה יאפשר לכם לראות כמה כרטיסים נותרו על הטיסה במחיר המוזל. אם עבור חלק מהנוסעים ניתן להשיג את המחיר הנמוך יותר - תפצלו את ההזמנה, ותזמינו עבורם במחיר המבצע ועבור הנותרים - במחיר המדרגה הבאה.