• חבילות נופש לפריז

 • דילים זולים לפריז

 • מידע על חבילות נופש לפריז

  רקע על פריז

  טיסות לפריז "עיר האורות" ייקחו אתכם למי שבעיני רבים נחשבת לעיר הרומנטית בעולם, בעלת קסם ייחודי. שילוב של חדש וישן המראות, הקולות הטעמים ושפע האתרים של העיר (שהבאנו לכם כאן רק את המרכזיים בהם) שמקיפים אתכם בבואכם לביקור בעיר יגרמו לכם לחוויה מרגשת במינה. יש הטוענים שלא ניתן להספיק הכול בביקור אחד וכבר בשובם מהעיר מתכננים את הביקור הבא.
   

  פריז - מעט היסטוריה

  פריז של היום נוסדה בסוף המאה השלישית לפני הספירה במקום הנקרא איל דה לה סיטה, והייתה כפר פרימיטיבי. לאחר שכוחותיו של יוליוס קיסר השתלטו על האזור, הם הפכו את היישוב על שפת הסיין לעיר רומית. הנצרות התפשטה בפריז במאה השנייה לספירה, ובמאה החמישית לספירה השתלטו עליה הפראנקים והפכו את גאליה לממלכה שבירתה פריז, על שם המתיישבים הראשונים (שבט פריזיי).
   
  במהלך השנים התפתחה פריז והפכה למרכז תרבותי ופוליטי, במאה ה-12 הישוב התפשט גם לגדתו הצפונית של הסיין, לאזור המארה. ב- 1420 כבשו האנגלים את צרפת, תשע שנים מאוחר יותר, נערה בשם ז'אן ד'ארק שמה, ליכדה את הכוחות הצרפתיים, עד הבסת האנגלים.
   
  בסוף המאה ה-16 התחדשו המלחמות והפעם מלחמות הדת ששיאן היה טבח ברתולומאוס הקדוש. בשנות שלטונו של לואי ה-14( 1643) הידרדרה המדינה בעקבות סדרה של מלחמות יקרות ובנייה של מבנים ראוותניים (ארמון וורסאי) אחריו שלטו לואי ה 15 ו-16 שהשחיתות שאפיינה אותו ואת מלכתו מארי אנטואנט הובילה להתקוממות הפריזאים ולתחילת המהפכה הצרפתית ( 1789). לאחר המהפכה (1799) הוקמה ממשלה בהנהגתו נפוליון בונפרטה שהוכתר לקיסר ע"י האפיפיור, ויצא למלחמות, שבסיומן שלטה צרפת ברוב חלקי אירופה. לאחר שנפוליון הוגלה בידי האנגלים, משלו בצרפת מספר מלכים, עד להפיכה (1851), שלאחריה עלה לשלטון, נפוליון השלישי. שיצא למלחמה נגד פרוסיה ונכשל. בעקבות זאת עלתה הקריאה ע"י העם להקמת רפובליקה.

  תקופת הרפובליקה השלישית הייתה 'התקופה היפה' - בל אפוק. בתחומי הבנייה, המדע והאומנות. את הקץ לתקופה זו הביא הכיבוש הנאצי (1940-1944).
  לאחר סיום מלחמת העולם השנייה, פריז ידעה שנות שגשוג ובנייה מחדש שכללו את שיפור התחבורה הציבורית בעיר ובניית פרוורים חדשים. כיום, בירת צרפת היא גם העיר הגדולה במדינה ובה מרוכזים רוב מרכזי התרבות והעסקים של המדינה.
   
  כיום, חבילות נופש לפריז יציעו לכל תייר את אחת הערים המרהיבות ביותר ואת העיר המרכזית ביותר במדינה היפהפייה, מונאקו ועוד לא מעט מקומות יוצאי דופן.
   
  חופשה נעימה!