• דילים למרקש

 • חבילות נופש למרקש

 • מידע על מרקש

  בעבור ישראלים רבים מאד, מדובר במסע בעקבות המורשת והסיפורים של ההורים או הסבים, אבל גם אלו שאין להם שורשים במרוקו ישמחו להכיר את השווקים הצבעוניים, המבנים ההיסטוריים והאסתטיקה המרוקאית העשירה במיטבה, באחת הערים המרתקות.
   
  אטרקציות
   
  ג'מע אלנפנע (Djemaa El Fna): האטרקציה הבלתי מעורערת של מרקש. שוק אדיר מימדים שבו תמצאו מכל הטוב של מרוקו, ותרגישו כמו בטיול לתוך סיפורי "אלף לילה ולילה", שאף זכתה להכרה רשמית על ידי ארגון אונסק"ו. תוכלו למצוא בשוק דוכנים "סטנדרטיים" שמוכרים פירות וירקות, ולצדם בליל של ריחות, טעמים וסגנונות עם חפצי נוי, תבלינים, בדים, פרטי אופנה בהשראה מזרח תיכונית ססגונית, ואף מופעי רחוב. אתם מוזמנים ללכת לאיבוד בין סמטאותיו של השוק, ואם תרצו לנוח, תוכלו לעצור באחד מבתי הקפה המקומיים ולהתפנק על צלחת עוגיות מרוקאיות אותנטיות.
   
  המלאח (El Mellah): בעבור מי שגדל על סיפורים מהשכונה מפי קרובי משפחה – וגם בעבור מי שלא, מדובר בחוויה של ממש. מזה 500 שנה השכונה היהודית של מרקש נהנית מאופי ייחודי וסיפורים רבים, ובעבור יהודים, במיוחד לאחר נרמול היחסים, מדובר בחוויה ייחודית. אמנם לא נשארו יהודים רבים שעדיין מתגוררים בשכונה, אולם בתי הכנסת שבה עדיין נשארו, ולא כדאי להחמיץ אותם.
   
  ארמון אל באהיה (Bahia): אם חשקה נפשכם לראות מקרוב את האדריכלות אמרוקאית האופיינית, העשירה בפיתוחים, עיטורים, מגוון חומרי גלם וצבעוניות, זה המקום. הארמון, שנבנה במאה ה-19, אמנם מוקדש ברובו למשפחת המלוכה, אולם חלקים ממנו עדיין מצפים לתיירים, באווירה יוקרתית ובטעם טוב.
   
  גני מז'ורל (Majorelle): סביר להניח שלמשמע השם "מרקש" אתם לא מדמיינים גנים אם כי ארמונות ושווקים, אולם הגנים הללו מלמדים את המבקרים על העבר הצרפתי של העיר וההשפעות האירופאיות המורגשות שבה. אגב, מעניין לציין כי הבעלות על האחוזה עברה בשלב מסוים למעצב האופנה הנחשב איב סאן לורן.
   
  תחבורה
   
  שדה התעופה של מרקש, מנרה (Menara), נמצא בקרבה לעיר, כך שלא תצטרכו להתרוצץ יותר מדיי לאחר הנחיתה או בדרך בחזרה לשדה. בעיר עצמה, תוכלו להתנייד באוטובוסים, אולם בשל המחירים האטרקטיביים, יהיה יותר נחמד להתנייד באמצעות מוניות. אגב, אם תרצו להכניס קצת עניין ולהרגיש כמו בני מלוכה מפעם, תוכלו לבחור מפעם לפעם בכרכרה הרתומה לסוסים, אמצעי תחבורה לגיטימי בעיר – שכמובן פונה בעיקר לתיירים ולסקרנים.
   
  חיי לילה
   
  ללא ספק, בשעות הלילה, ג'מע אלפנע היא ה-מקום להיות בו. קמים במקום דוכנים של אמנים, האזור כולו שוקק חיים, האנרגיות גבוהות ועד מהרה תמצאו מסעדה שבה תוכלו לשבת ופשוט ליהנות מהאווירה.
   
  הגעה
   
  ישראייר משווקת חבילות ודילים למרקש עם טיסות במחירים אטרקטיביים ומספר בתי מלון מרכזיים שניתן לבחור מתוכם את המתאים ביותר עבורכם.