• טיסות לרודוס

 • טיסות זולות לרודוס

 • מידע על רודוס

  טיסות לרודוס הן עניין שבשגרה עבור ישראלים רבים. שעתיים של טיסה ועולם שלם של אתרי-נופש ובילוי כמו גם אתרים היסטוריים ותרבותיים ייפתחו בפניכם.
   

  אטרקציות מרכזיות

   
  העיר העתיקה של רודוס (Collachio/Burgo): חומה מקיפה את העיר הצלבנית המחולקת לשני חלקים: אזור שנקרא Collachio  ובעל השטח הקטן יותר מבין השניים, ואזור ה-Burgo שהוא גדול יותר Collachio. נחצה על ידי רחוב האבירים אשר מעיד מעט על ההיסטוריה של האזור כולו. בין חומות האבן העתיקות תבחינו  במבנים כמו כנסיות, ואפילו שרידי בית כנסת.
   
  כנסיית מריה הקדושה (The Church of Our Lady of Victory): הכנסייה, אשר נבנתה בתקופה הביזנטית ושומרה מאז, מהווה עוד עדות לעברו המרשים של האי, שאף שימש כמקום מושבם של אבירים. הכנסייה אף הוכיחה ורסטליות על רקע-דתי כאשר בשלב מסוים הפכה למסגד, עד שלבסוף הוסבה בחזרה ליעודה המקורי, בתום אי-אלו קרבות.
   
  ארמון ראשי המסדר (Palace of the Grand Master of the Knights of Rhodes): מבנה היסטורי נוסף בעיר העתיקה, שמרמז על עברו המדמם של האי.ארמון ראשי המסדר ממוקם ברובע האבירים. לחצר הארמון נכנסים דרך שער אמבואז (Amboise)  שנמצא בחומות העיר. הארמון הוא למעשה מצודה מהמאה ה-14, אשר שימשה את אבירי מסדר סנט ג'ון. בזמן ששלטו התורכים באי, שימשה המצודה כבית-סוהר. 
   
  קמירוס (Kameiros): העיר קמירוס נמצאת על קטע-החוף הצפון-מערבי של האי רודוס. במאה החמישית לפני הספירה, בוצע איחוד בין הערים קמירוס איליסוס ולינדוס, כך שהעיר בעלת אופי והסטוריה עשירים. אופיה של העיר קמירוס הינו חקלאי בעיקרון, אך בד בבד ממצאים מחפירות ארכיאולוגיות אשר בוצעו בה בשלהי המאה ה-19 מצאו דרכם -בין היתר, למוזיאון הבריטי, כמו גם למוזיאון הלובר (Musée du Louvre).
   
  האקרופוליס של רודוס (Acropolis of Rhodes): האקרופוליס שנמצא על גבעת מונטה סמית' מרוחק כשלושה קילומטרים ממרכזה של העיר. ערך היסטורי ייחודי כרוך בשמה של העיר היות והיא קרויה על שמו של אדמירל אנגלי שביקש להפוך אותה לנקודת תצפית למטרת מעקב אחר כוחותיו של נפוליאון. במקום שרידי אצטדיונים, שרידי מבני תרבות אחרים שהיוו חלק בלתי-נפרד מן הנוף אשר כלל גם אז זויות לים האגאי. תיירים רבים אשר חזרו מרודוס בימי הקיץ הבהירים סיפרו כי הצליחו לראות אף את קו החוף התורכי.
  טיסות לרודוס אינן מושלמות ללא ביקור באתרים היסטוריים כדוגמת האקרופוליס של רודוס.
   

  תחבורה

  האי לא גדול, מומלץ מאוד לשכור רכב על-מנת לחקור אותו לעומק. יחד עם זאת, אם פחות מתחשק לכם לעלות על ההגה בזמן שאתם נופשים, תמצאו באי קווי-אוטובוס שישעשו עבורכם את העבודה.
   

  חיי לילה

  רובע היפוקרטס ברודוס סיטי הוא ללא ספק הלב הפועם של חיי הלילה ברודוס. מגוון טברנות אותנטיות בהן מבלים תיירים ומקומיים כאחד; מועדונים, פאבים, ברים ומסעדות מפנקות יקרצו לכם בעודכם מטיילים לעת ערב.
   

  הגעה

  לאור הביקוש הגבוה, טיסות לרודוס יוצאות מנתב"ג בתדירות גבוהה במיוחד. טיסות לרודוס הן קצרות יחסית, פרמטר שהוא חשוב ביותר עבור משפחות עם ילדים צעירים.
  ישראייר משווקת דילים לרודוס בעיקר מאפריל עד אוקטובר.
  חבילות לרודוס הן הדרך האולטימטיבית ליהנות מהאי היווני האהוב; טיסה מסודרת ונעימה של ישראייר , מלונות מעולים והעברות משדה התעופה למלון ובחזרהיבטיחו לכם שקט נפשי ותחושת פסטורליות ים-תיכונית. טיסה נעימה!