• טיסות לדוברובניק

 • טיסות זולות לדוברובניק

 • טיסה לדוברובניק

 • מידע על דוברובניק

  קרואטיה הפכה לאחרונה ליעד מועדף על ידי תיירים רבים ולא בכדי. זוהי מדינה שיש בה כמעט הכל מהכל, ובעיקר טבע עם נופים מרהיבים. החופשה בה איננה יקרה, יחסית, ואפשר למצוא בה פתרונות לינה שונים, כמו בתי מלון בדרגות שונות, צימרים וגם דירות אירוח. ככל שמתרחקים מהערים הגדולות והמיושבות הנופים משתנים והופכים פראיים יותר, וזאת לצד הירוק וכמויות המים האדירות שזורמות בנחלים ובנהרות.
   

  מתי כדאי להגיע

  מזג האוויר של קרואטיה מזכיר במעט את מזג האוויר של ישראל, אם כי בחודשי החורף עשוי להיות בה קר במיוחד לעיתים. ובכל זאת, מדובר במדינה נפלאה לביקור בכל עונה ובעיקר למי שמעוניין לשלב ביקור באתרי טבע מרשימים והכרות עם תרבות מקומית מעניינת. לאורך כל השנה יוצאות לא מעט טיסות לקרואטיה המפגישות את המטיילים עם מדינה קצת אחרת, שלה בירה מרתקת מאד שמומלץ לבקר בה. העיר דוברובניק, שמושכת אליה אירופאים רבים וגם לא מעט ישראלים היא יעד מושלם לחופשה. מי שרוצה לבלות בקרואטיה כולה או להתמקד בדוברובניק, ולעשות זאת בחודשי הקיץ, מומלץ לו להזמין את הטיסה או חבילת הנופש כמה חודשים מראש, שכן מדובר ביעד מבוקש בתקופה זו של השנה.
   

  למי מתאימה חופשה כזו

  חופשה בקרואטיה, ובדוברובניק בפרט, מתאימה לחובבי התרבויות השונות, לאוהבי הטבע ולכל מי שמחפש יעד שעדיין נחשב בראשיתי. אמנם מגיעים אליה המונים של מבקרים בכל שנה, אך בהשוואה למדינות אירופאיות אחרות, קרואטיה עדיין איננה מובילה ברשימת היעדים ולכן גם יחסית איננה עמוסה בתיירים. זהו יעד נהדר לחופשה של כמה ימים, חופשה של סוף שבוע קצר או חופשה ארוכה יותר, המשלבת ביקור במדינות נוספות באירופה.
   
  לדוברובניק אפשר להגיע בזכות הטיסות הישירות שיוצאות מהארץ. לצד טיסות אלו ישנן לא מעט חבילות נופש לדוברובניק, המיועדות ליעד זה ומאפשרות לצאת לטיול במחיר אטרקטיבי ונוח מאד. בעוד שבעבר נחשבה העיר, והמדינה כולה, למיושנת במעט, הרי שכיום, ובעיקר בשנים האחרונות, אפשר לראות שילוב נהדר בין המסורת הישנה יותר והמנהגים המקומיים, לבין החדשנות והמבנים המודרניים, שנבנו בעיר בנקודות שונות ומייצגים את התפתחותה של העיר, התפתחותה של המדינה.
   
  פנינת הים האדריאטי, ראגוזה בפי האיטלקים, בוהקת בלובנה על חצי אי. העיר העתיקה מוקפת בחומה אדירה, עוביה שלושה מטרים ויותר, גובהה עד 20 מטר, ואורכה שני קילומטרים. משני צידי העיר נמלים ומצודות, ובליבה מדרחוב. בתי העיר בנויים אבן גיר, בני שלוש קומות ועטורי רעפים אדומים. לאורך ימי הביניים והרנסנס התנהלה העיר כרפובליקה עצמאית, שלה צי סוחר גדול ומפותח. הסיור בעיר מתחיל במדרחוב, ה"סטרדום", שבקצהו האחד בית המרקחת העתיק באירופה, מזרקת אונפוריו המרשימה, לאורכו חנויות ומשני צדדיו בנויה העיר ברחובות מקבילים. מדוברובניק ניתן לשוט אל האיים הקרובים: קולוצ'פ המיוער, שבו כרמי זיתים ופרדסים; לופוד הקטן עמוס הכנסיות; ושיפאן, שבו חופי רחצה סמויים מן העין.

  חופשה נעימה!