• טיסות לבחריין

 • טיסות זולות לבחריין

 • מידע על בחריין

  הסכמי השלום שנחתמו לאחרונה עם מדינות ערביות רבות, הוסיפו לנו הישראליים יעדים נוספים שכדאי לבקר בהם. אחת מהמדינות הללו היא בחריין. בחריין שממוקמת במפרץ הפרסי, הפכה בשנים האחרונות לאחת המדינות העשירות ביותר במזרח התיכון. בשטחה נמצאים מצבורי נפט אדירים. הממשלה פיתחה אותם ואת התשתיות ובנוסף איפשרה שוק ומסחר חופשיים. בחריין נחשבת גם לאחת המדינות המתקדמות והליברליות בו (בעיקר ביחס שלה לנשים), בזכות הבריטים ששלטו בה עד שנת 1971. השילוב בין החומר לרוח ובין המסורת וההיסטוריה לקדמה, הפכה את בחריין ליעד מועדף עבור נופשים רבים במזרח התיכון וגם מחוצה לו. עיר הבירה של בחריין היא מנאמה, שנחשבת לעיר מערבית לכל דבר עם מוזיאונים, חנויות, מסעדות, מועדונים ופאבים.

  לפני שטסים, כדאי לדעת

  מזג האוויר בבחריין רוב השנה שרבי ויבש, המטבע הלאומי הוא דינר בחרייני והשפה הרשמית היא ערבית.

   

  אטרקציות מרכזיות

  מרכז הסחר העולמי של בחריין– האתר המפורסם ביותר בבחריין, שממוקם בלב עיר הבירה מנאמה. במרכזו צמד גורדי שחקים, שמתנשאים לגובה של 240 מטרים ומחוברים זה לזה באמצעות שלוש טורבינות רוח גדולות. הוא מכונה גם "מגדלי התאומים של בחריין" וכמובן, מצטלם נפלא.

  באב אל בחריין” ושוק מנאמה - באב אל בחריין או “שער בחריין" בעברית, הוא בניין היסטורי מרהיב שמהווה את שער הכניסה לשוק של מאנמה. השוק הוא מתחם פתוח, שמפרש על קבוצת רחובות וכולל דוכנים שמוכרים תוצרת מקומית כמו בגדים, אוכל, תבלינים וכ'ו. בשוק מאנמה שוכן גם בית הכנסת היחיד בבחריין, שמשמש את הקהילה היהודית הקטנה שבמדינה.  

  מצודת בחריין– אתר מורשת עולמי, שנבנה לפני כ-3000 שנה וידוע גם בשמות “קלעת אל בחריין” או “המצודה הפורטוגזית”. היום הוא מוזיאון שפתוח לכולם וניתן לסייר בו ולהתרשם מהחומות הגדולות ומהארכיטקטורה המיוחדת של המקום, שנשמרה לאורך השנים.

  המוזיאון הלאומי – המוזיאון המודרני הראשון במפרץ הפרסי, הוקם ב-1988 ונחשב לאטרקציה פופולרית מאוד בבחריין. במוזיאון יש תערוכה גדולה, שחושפת 5000 פריטים ארכיאולוגיים משלל תקופות, שנותנים הצצה קטנה להיסטוריה ולתרבות העשירים של בחריין.

  עץ החיים – עץ החיים, שממוקם כ-40 ק"מ ממנאמה, נחשב לתופעת טבע ומושך אליו אלפי תיירים בשנה. מדובר בעץ בן 400 שנה, שענפיו מגיעים לגובה של 10 מטרים ושורשיו נטועים לעומק של עד כ-50 מטרים. מדובר בפלא, כי האקלים בבחריין הוא מדברי ומזג האוויר רוב הזמן שרבי. כך שהעץ פשוט למד לספוג את הלחות של גרגרי החול שסביבו כדי לשרוד.

  גן העדן האבוד של דילמון – פארק מים הגדול במדינה, שהפך לאתר פופולרי על תיירים ומקומיים, בגלל החום הכבד ומזג האוויר השרבי. הפארק כולל 18 מגלשות מים לילדים ונוער, בריכות, חופי ים ומתקני ספורט ימי ואקסטרים.

  גרנד פרי בחריין – מסלול מירוצי פורמולה 1, שנבנה בעידוד הממשלה כדי למשוך למדינה משקיעים מתחום הספורט. משנת 2004 המסלול מארח מדי שנה את הסבב השלישי של עונת המירוצים של פורמולה 1 ונחשב לסמל ולמוקד כח של המדינה, שמתגאה בו מאוד. במידה ואתם מגיעים בתקופת המירוץ, תדעו ליד המסלול בנו כפר פורמולה 1, שמקיים בתקופת המירוץ מבחר ירידים ופעילויות לכל המשפחה.

  הגעה


  ניתן להזמין דרך אתר "ישראייר" טיסות ישירות, שיוצאות מנתב"ג ונוחתות בנמל התעופה בבחריין. בעתיד תוכלו למצוא באתר דילים לבחריין שישלבו טיסות הלוך חזור עם לינה בבתי מלון ברחבי המדינה.